Concordia rusza z ubezpieczeniami dla rolników

19.03 2019

Od poniedziałku 25 marca, Concordia Ubezpieczenia uruchomi ubezpieczenie upraw od gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego, huraganu. Przedstawiciele Concordii przypominają, że w lutym br. ubezpieczyciel uruchomił pilotażowy projekt ubezpieczenia upraw od ryzyka suszy. Wybranym klientom, którzy zawarli ubezpieczenie w jesiennym sezonie 2018 roku, Concordia zaoferuje możliwość ubezpieczenia ryzyka suszy tylko w odniesieniu do zbóż ozimych.

 

Zawierając umowę ubezpieczenia, ubezpieczyciel będzie opierać się na modelowaniu kategorii gleb z dokładnością do każdego pola. W likwidacji szkód wykorzysta metody obrazowania satelitarnego, które pomogą w określeniu przez rzeczoznawców plonu rzeczywistego na polach uprawnych.

 

Concordia Ubezpieczenia należąca do Grupy Generali: „Ze względu na fakt, że jest to zupełnie nowe ryzyko, bardzo zależy nam na tym, żeby klienci dokładnie znali zasady funkcjonowania ubezpieczenia dla rolników”

 

 

Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia należącej do Grupy Generali wyjaśnia: „Ze względu na fakt, że jest to zupełnie nowe ryzyko, bardzo zależy nam na tym, żeby klienci dokładnie znali zasady funkcjonowania polisy. Ubezpieczenie ryzyka suszy, objęte dopłatą z budżetu państwa w wysokości 65%, jest związane z zastosowaniem pomniejszenia każdej szkody o równowartość 25% sumy ubezpieczenia na danym polu. Bardzo ważną kwestią jest, żeby rolnicy wiedzieli o franszyzie redukcyjnej w wysokości 25% sumy ubezpieczenia na danym polu (poziom franszyzy redukcyjnej wynika wprost z przepisów ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich)”.

 

Za kilka dni ruszą ubezpieczenia dla rolników – ubezpieczenie upraw od gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego, huraganu

 

Od 25 marca, Concordia Ubezpieczenia uruchomi ubezpieczenie upraw od gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego, huraganu.

Rolnicze rośliny uprawne będą mogły zostać ubezpieczone od gradu lub w pakietach ryzyk. Warzywa i owoce natomiast – od ryzyka gradu. Wszystko to z dopłatą budżetu państwa sięgającą 65%.

Concordia będzie również oferować ubezpieczenia dodatkowe w ramach klauzul szczególnych. Dają one ochronę np. od 8% ubytku w plonie oraz zabezpieczają finanse rolnika przed ryzykiem ognia.  Będą one sprzedawane na warunkach komercyjnych.

Concordia przygotowała materiał informacyjny, w którym przedstawia najważniejsze kwestie na temat konstrukcji ubezpieczenia dla rolników.

 

Źródło: www.farmer.pl www.concordiaubezpieczenia.pl