19.03 2018

W dniu dzisiejszym (19 marca br.) Concordia Ubezpieczenia otwiera wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, w którym będzie można wykupić ochronę od ryzyka gradu lub w ramach pakietów ryzyk.

 

Jakie ryzyka obejmuje ochrona ubezpieczyciela?

 

W przypadku owoców i warzyw Concordia oferować będzie ubezpieczenie od gradu, obejmującego szkody ilościowe i jakościowe. W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie również skorzystanie z ubezpieczenia na wypadek wystąpienia przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego.
W tym roku rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni będą mogli skorzystać z sięgającego aż 65 proc. dofinansowania budżetu państwa: „Dzięki wiedzy i doświadczeniu Vereinigte Hagelversicherung VVaG – czołowego ubezpieczyciela upraw na rynku europejskim i naszego koasekuratora – będziemy w stanie zwiększyć pojemność ubezpieczeniową, otaczając tym samym ochroną jeszcze większą niż dotychczas liczbę klientów i powierzchnię ich upraw” – wyjaśnia Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

 

Jaki wariant ubezpieczenia wybrać?

 

„Dobrze jest sprawdzić czy na polisie jest zapis o udziale własnym, zweryfikować czy suma ubezpieczenia jest stała przez cały rok. Ponadto, należy sprawdzić jaka jest wysokość składki za ubezpieczenie, czy umowa może zostać zawarta bez oględzin na polu, jak również jakie są warunki wypłaty środków po zajściu niechcianego zdarzenia” – radzi ekspert z Concordia Ubezpieczenia.
Warto, aby przy okazji ubezpieczania upraw, rolnicy pomyśleli również o realnym zabezpieczeniu finansowym siebie oraz swoich bliskich. Tym bardziej, że ubezpieczyciel przewidział z tego tytułu specjalne zniżki.

 

 

Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl