10.01 2018

Generali udostępnia HomeSmart. Jest to nowe narzędzie służące do samodzielnej likwidacji szkód majątkowych przez klientów. Dzięki aplikacji nie jest wymagana  wizyta rzeczoznawcy w miejscu powstania zniszczenia.

 

Jak działa aplikacja?

 

W momencie zgłoszenia szkody majątkowej dla ryzyka zalania w określonych przypadkach klient otrzymuje od pracownika Generali propozycję samodzielnej likwidacji szkody w aplikacji HomeSmart. Jeżeli jest zainteresowany, otrzymuje sms-em link do narzędzia, które prowadzi go i pomaga w dokonaniu czynności związanych z likwidacją szkody. Po pobraniu aplikacji na telefon i zalogowaniu się, klient uzupełnia dane osobowe, przedstawia rozmiar uszkodzeń i załącza wykonane telefonem zdjęcia (np. zalanego pomieszczenia, uszkodzonego mienia). Na tej podstawie aplikacja wylicza kwotę odszkodowania za przedstawioną szkodę. Jeżeli klient akceptuje zaproponowaną kwotę, pieniądze są przelewane na jego konto. W takich przypadkach wypłata pieniędzy dokonuje się bez wizyty rzeczoznawcy w miejscu powstania szkody.

 

Aplikacja powstała z myślą o przyspieszeniu procesu likwidacji szkód majątkowych

 

„Obecnie aplikacja jest wykorzystywana w szkodach majątkowych dla ryzyka zalania, jednak docelowo planujemy ją rozwinąć i rozszerzyć również o inne ryzyka” – wyjaśnia Jakub Jacewicz, członek zarządu Generali TU.

 

Źródło: www.generali.pl