05.11 2018

31 października oficjalnie otworzono przedstawicielstwo Generali w Moskwie. Udział w przedsięwzięciu wziął m.in. Luciano Cirinà, Austria, CEE & Russia Regional Officer oraz prezes Generali CEE Holding i Giorgio Callegari, prezes Generali Russia &CIS.

 

Nowe biuro w Moskwie

 

Na temat nowego biura wypowiedział się Philippe Donnet, dyrektor generalny Grupy Generali:

 

„Inaugurując nasze nowe biuro w Moskwie, świętujemy przełomowy krok w naszej ekspansji w Rosji. Generali obserwuje z rosnącym zainteresowaniem i zaangażowaniem ewolucję i rozwój rynku, który wyraża coraz bardziej wyrafinowane wymagania i oczekiwania nowych produktów oraz rozwiązań ubezpieczeniowych. Doceniamy wysiłki rosyjskiego rządu i władz, aby zapewnić silne i pozytywne wytyczne regulacyjne dla sektora ubezpieczeniowego, i liczymy na sukces Generali Russia”

 

Natomiast Luciano Cirinà dodał:

 

„Nasza współpraca z Ingosstrakh sięga ponad 30 lat. Od tamtego czasu wspieramy klientów Generali w byłym ZSRR, a następnie w Rosji, zaspokajając ich potrzeby w zakresie ubezpieczeń korporacyjnych i świadczeń pracowniczych. Jesteśmy głęboko przekonani, że będziemy kontynuować budowanie silnych i wzajemnie korzystnych relacji i intensyfikując naszą współpracę sektorową w Rosji. Generali, Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja, znajdują się w DNA Generali. W Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej obsługujemy ponad 12 milionów klientów, jesteśmy liderem w regionie pod względem rentowności i jesteśmy dumni, że możemy wnieść 9% do całkowitej składki Grupy Generali i ponad 15% do wyniku operacyjnego Grupy.”

 

Warto zaznaczyć, że cała uroczystość związana z otwarciem oficjalnego przedstawicielstwa była połączona z koncertem w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego, którego Generali jest głównym patronem.

 

Generali działa w Rosji od 2013 roku, w którym doszło do nabycia mniejszościowego pakietu udziałów (38,5%) w Ingosstrakh Insurance. W 2017 roku odpowiedzialność za ten rynek przejęło Regionalne Biuro Generali w Pradze. Rok później doszło do zarejestrowania Generali Russia & CIS, a samo Biuro Regionalne w Pradze zostało przemianowane na Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja.

 

Źródło: gu.com.pl, Generali