03.12 2018

Generali zawarło finalną umowę przejęcia pełnej kontroli nad polskim zakładem ubezpieczeń oferującym ubezpieczenia na życie Concordia Capital SA oraz zakładem ubezpieczeń Concordia Polska TUW.

 

Przejęcie polskich spółek Concordia znacząco wzmocni obecność Generali w Polsce

 

Po otrzymaniu wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych i antymonopolowych, w tym między innymi po zatwierdzeniu przez KNF, Generali zawarło finalną umowę przejęcia pełnej kontroli nad zakładem ubezpieczeń Concordia. Po otrzymaniu niezbędnych zgód, finalną umowę podpisano w dniu 29 listopada 2018 r. Teraz nastąpi proces integracji spółek Concordia ze strukturami Generali w Polsce. Przypomnijmy, że umowy z głównymi niemieckimi udziałowcami Concordii – Concordia Versicherung i Vereinigte Hagelversicherung zostały podpisane w maju 2018 r.

 

Generali: „Przejęcie Concordii umożliwi nam zbalansowanie naszego portfela ubezpieczeń komunikacyjnych i pozakomunikacyjnych”

 

Andrea Simoncelli, Prezes Zarządu Generali Polska komentuje „Cieszymy się z rozszerzenia działalności w Polsce. Przejęcie to da klientom Concordii dostęp do pełnej gamy produktów ubezpieczeniowych. Przejęcie Concordii umożliwi nam zbalansowanie naszego portfela ubezpieczeń komunikacyjnych i pozakomunikacyjnych oraz zdywersyfikowanie kanałów sprzedaży i obecności w regionach. Dzięki temu przejęciu rozszerzymy portfolio naszych produktów, wchodząc na rynek ubezpieczeń upraw rolnych. Concordia to silny techniczny zespół, wyspecjalizowany w ubezpieczeniach rolnych, który chcemy rozwijać i wzmacniać.”

 

To nie jest jedyna akwizycja Generali w Polsce

 

Ostatnio Towarzystwo ogłosiło przejęcie Union Investment TFI S.A., jednej z największych w Polsce firm zarządzających aktywami z aktywami pod zarządzaniem o wartości 3,3 mld euro. Concordia mająca swoja siedzibę w Poznaniu, posiada 14 oddziałów i ponad 40 agencji oraz współpracuje z ponad 2000 brokerów. Concordia świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od 20 lat. Jest jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolniczych, ma 330 000 klientów. Przypis składki Concordii w Polsce w 2017 roku wyniósł 120 mln euro.

 

Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl