grillowanie

18.04 2019

Grillowanie można uznać za narodowy sport Polaków. Niestety nie wszyscy wiedzą jak robić to bezpiecznie. Przekonali się o tym dwaj Włosi, którzy w okolicy miejscowości Como zaprószyli ogień. Teraz poniosą poważne konsekwencje finansowe.
 

Pożar lasu

 
30 grudnia 2018 roku dwóch dwudziestolatków z Włoch postanowiło urządzić sobie grilla w domku dziadka pod lasem. Niestety ogień rozprzestrzenił się na pobliskie drzewa. Wywołany pożar strawił tysiące hektarów lasów, a z powodu silnego porywistego wiatru gaszenie pożaru trwało kilka tygodni. Straty okazały się ogromne.
 

Najdroższy grill w życiu

 
Z zebranej przez śledczych dokumentacji fotograficznej wynika, że pierwsze płomienie pojawiły się na posesji dziadka jednego z młodych mężczyzn. Starszy pan został powiadomiony, że grzywnę będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni, jeśli nie zrobią tego młodzi mężczyźni.
 
Łączna kara wynosi 27 milionów euro. Taka kwota została wyznaczona na podstawie przepisów regionalnych, które dokładnie określają hektary zniszczonego obszaru. Kwota może jeszcze wzrosnąć, a sprawcy zdarzenia muszą przygotować się na powództwa cywilne od właścicieli domów, które również zostały zniszczone w pożarze.
 
Źródło: PAP, www.rmf24.pl

 

 

  • Krzysztof Sobota

    Kara dla tych mężczyzn kosmiczna, ale nie co się dziwić jak wszystko poszło z dymem.

  • Kuba

    Nie dość, że tak wysoka grzywna, to jeszcze dojdą inne skargi (i roszczenia) od właścicieli domów. Straszne. Ale.. „na przepisy nie poradzisz”