03.10 2018

W poniedziałek 1 października TFI PZU uruchamiło innowacyjną platformę internetową inPZU. inPZU jest nowoczesnym narzędziem do pomnażania oszczędności oraz inwestowania w fundusze. Przy czym nie ma obowiązku zakładania rachunku maklerskiego. Platforma dostępna jest dla klientów przez całą dobę, z każdego miejsca i na dowolnym urządzeniu mobilnym.

 

Platforma to przełom i rewolucja na rynku

 

Jak podkreślają twórcy platformy, inwestowanie nigdy wcześniej nie było tak atrakcyjne ze względu na opłaty za zarządzanie funduszami. Na platformie inPZU każdy fundusz ma stałą niską opłatę: 0,5 proc. Dzięki ekspertom PZU do Polski trafiły wreszcie rozwiązania znane na świecie od wielu lat, czyli fundusze pasywne, które obecnie są jednymi z najbardziej cenionych i popularnych rozwiązań inwestycyjnych.

 

Paweł Surówka, prezes PZU wyjaśnia na czym polega nowoczesne rozwiązanie inwestycyjne

 

„Strategia #nowePZU kładzie duży nacisk na innowacyjność w dotarciu do klienta z całą paletą produktów. Jednym ze sposobów jest kanał online. Pomysł platformy internetowej inPZU oferującej proste, przystępne i zarazem nowoczesne rozwiązania inwestycyjne idealnie wpisuje się w to, jak Grupa PZU chce obsługiwać swoich klientów teraz i w przyszłości”.

 

PZU: „Za zarządzanie funduszami w ramach platformy inPZU będziemy pobierać najniższe opłaty na rynku”

 

„Wierzę, że dzięki temu inwestowanie i oszczędzanie stanie się w Polsce dużo bardziej powszechne, bo na takie rozwiązania będzie stać wielu Polaków” – podkreśla szef PZU. Eksperci podkreślają, że platforma inPZU to brak opłat za nabycie, odkupienie czy inne zlecenia, a opłata za zarządzanie jest kilkukrotnie niższa niż w podobnych rozwiązaniach inwestycyjnych. „Co ważne – klienci mogą w każdej chwili wycofać zgromadzone środki”– wyjaśnia Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

 

Funkcjonalność i nowoczesność

 

Klienci, dzięki platformie mogą porównywać fundusze, definiować cele inwestycyjne, możliwością personalizacji. Platforma – w ciągu kilku minut pozwala wyszukać fundusze oraz oparte o nie gotowe portfele modelowe, a także opłacić zlecenie online.Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU podkreśla: „Inwestowanie za pomocą inPZU jest bardzo korzystne. Koszty są transparentne, nieskomplikowane i atrakcyjne.W sprzedaży online funduszy inwestycyjnych standardem w Polsce jest brak opłat manipulacyjnych, ale klienci do tej pory płacili wysokie kwoty za zarządzanie. Im większy poziom ryzyka funduszy, tym wyższa opłata. Na inPZU, decydując się nawet na strategie akcyjne, zapłacimy tylko 0,5 proc. rocznie od zgromadzonej sumy – to wartość niespotykana do tej pory na polskim rynku.

 

Dwie ścieżki sprzedażowe

 

Pierwsza – dla początkujących inwestorów, zaczynających inwestować. Istnieje również tzw. ścieżka ekspercka. Za jej pomocą klienci początkujący mogą skorzystać z „Pomocnika” inwestycyjnego i wyszukać produkty odpowiadające określonym parametrom. W zależności od preferencji do wyboru mają od 1 do 6 portfeli modelowych. Klient ekspert może samodzielnie zbudować swój własny portfel inwestycyjny, wybierając spośród 6 funduszy indeksowych, od najbardziej bezpiecznych aż po akcyjne.

 

Źródło: www.pzu.pl