26.09 2017

W dniach od 1 do 4 października w Warszawie odbędzie się 34. Kongres ubezpieczycieli rolnych AIAG 2017. Głównym tematem spotkania będą zmiany klimatyczne, teledetekcja i big data – nowe wyzwania w sektorze ubezpieczeń.

 

Kongresy odbywają się co 2 lata, za każdym razem w innym kraju

Międzynarodowe Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Rolnych AIAG (Association Internationale des Assureurs de la Production Agricole) jest organizacją zrzeszającą ponad 100 firm ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych i brokerskich zajmujących się ubezpieczeniami rolnymi. AIAG założono w 1951 r. w Paryżu i działa w ok. 20 krajach na świecie. Należą do niego w większości firmy z Europy, ale także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Głównym celem działalności AIAG jest wymiana doświadczeń o nowych trendach w ubezpieczeniach rolnych, legislacji, jak również technik używanych w ocenie ryzyka i likwidacji szkód. W tym celu AIAG organizuje kongresy i seminaria. Kongresy odbywają się co 2 lata, za każdym razem w innym kraju. Poprzedni odbył się w Kansas City.

 

400 przedstawicieli sektora ubezpieczeń rolnych ze wszystkich kontynentów

 

Organizatorzy spodziewają się, że w Kongresie w Warszawie weźmie udział ok. 400 przedstawicieli sektora ubezpieczeń rolnych ze wszystkich kontynentów. Rynek ten w naszym kraju dynamicznie się rozwija i wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które spełnią oczekiwania rolników. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane materiały dotyczące ubezpieczenia produkcji rolnej. Gospodarzami wydarzenia są: Concordia Polska TUW, PTR, PZU i TUW „TUW”.

 

 

Źródło: www.concordia.pl