03.01 2018

Klienci Link4 posiadający polisę mieszkaniową będą informowani na temat niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.  Usługę alertów pogodowych, ubezpieczyciel wprowadził wraz z początkiem nowego roku.

 

Alert pogodowy właściwy dla miejsca zamieszkania klienta

 

Mróz, silny wiatr, trąba powietrzna, burze – na każde z tych zdarzeń pogodowych LINK4 będzie reagować z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Klienci, którzy mają wykupione ubezpieczenie domu, otrzymają na podany numer telefonu alert pogodowy właściwy dla miejsca położenia ubezpieczonej nieruchomości.

 

Niebezpiecznych zjawisk nie da się uniknąć, ale można się na nie przygotować

 

Agnieszka Wrońska, prezes LINK4 wyjaśnia cel wprowadzonej usługi: „Powoli obserwujemy zmianę klimatu w Polsce. Nasilają się zjawiska uważane za nietypowe dla naszego obszaru, takie jak gwałtowne burze, trąby powietrzne czy intensywne opady. Często nie da się ich uniknąć, ale można się na nie przygotować. I w tym chcemy pomóc naszym klientom”.

 

W krótkiej wiadomości SMS LINK4 poinformuje klientów o prognozowanym na danym obszarze zdarzeniu atmosferycznym. Przekieruje ich na stronę internetową w wersji mobile ze wskazówkami, jak się przygotować i jak radzić sobie z nadchodzącym niebezpieczeństwem pogodowym. Dzięki temu klient przypomni sobie m.in. o konieczności szczelnego zamknięcia okien podczas ulew, a w przypadku gwałtownej burzy o pozostawieniu podpiętego przynajmniej jednego odbiornika, np. włączonej żarówki, dzięki czemu w razie uderzenia pioruna przepięcie spali żarówkę zamiast krążyć w sieci. Klientom, którzy ubezpieczyli swoją nieruchomość, LINK4 doradzi także schowanie przed wichurą wszystkich sprzętów znajdujących się na balkonie lub posesji oraz ostrzeże przed zbliżaniem się do zerwanych linii energetycznych, które nadal mogą pozostawać pod napięciem.

 

Komunikaty z alertami pogodowymi rozsyłane na podstawie informacji na bieżąco pozyskiwanych we współpracy ze Skywarn Polska

 

Piotr Szuster ze Skywarn Polska, twórca systemu SkyPredict 2, który w czasie rzeczywistym dostarcza dokładne ostrzeżenia i w którym stowarzyszenie prowadzi osłonę meteorologiczną podkreśla: „Z wielką radością przystąpiliśmy do współpracy z LINK4, ponieważ dzięki temu ostrzeżenia dotrą do jeszcze większego grona osób, co zwiększy bezpieczeństwo obywateli”.

 

 

Źródło: www.link4.pl