02.05 2018

AXA przygotowała ofertę przeznaczoną dla wspólnych przejazdów aranżowanych przy pomocy platformy BlaBlaCar.pl. Użytkownicy serwisu wspólnych przejazdów BlaBlaCar mogą w razie awarii auta, skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. 

 

Dodatkowe, bezpłatne ubezpieczenie assistance gwarantuje pomoc nie tylko kierowcom, ale i pasażerom w dotarciu do celu

 

Ubezpieczenie obejmuje organizację pomocy w przypadku m.in. awarii samochodu, wypadku lub próby kradzieży pojazdu, a także, kiedy podczas podróży okaże się, że akumulator odmówił nam posłuszeństwa.

 

Warunki ochrony AXA assistance

 

Bezpłatne ubezpieczenie assistance będzie obowiązywało podczas wszystkich przejazdów aranżowanych przez serwis BlaBlaCar.pl, w których uczestniczy przynajmniej jeden pasażer oraz podczas których przynajmniej jeden z punktów – wyjazdu lub docelowy – zlokalizowany jest w Polsce. Dodatkowo kierowca, który zamieszcza przejazd, musi posiadać polski numer telefonu zarejestrowany w BlaBlaCar.

 

Pomoc ubezpieczyciela to nie tylko pomoc mechanika

 

W sytuacji wystąpienia szkody, AXA Assistance zapewni pomoc mechanika, który dokona naprawy samochodu na miejscu zdarzenia. Może jednak okazać się, że usterka jest na tyle poważna, że mechanik nie poradzi sobie z nią. Warunki ochrony skonstruowane są w ten sposób, że jeśli w ciągu 3 godzin od chwili zgłoszenia usterka nie zostanie naprawiona – kierowca oraz pasażerowie będą przetransportowani do wskazanego przez każdą z osób miejsca – docelowego lub wyjazdu. Jeśli zaaranżowanie podróży tego samego dnia nie będzie możliwe, uczestnikom przejazdu zaoferowany zostanie nocleg ze śniadaniem.

 

Ochrona nie tylko polskich użytkowników BlaBlaCar

 

Światowe partnerstwo BlaBlaCar z AXA ogłoszone zostało w 2015 roku i z funkcjonuje już w Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. Od marca 2018 roku ubezpieczenie assistance dostępne jest także dla polskich użytkowników platformy.

 

 

Źródło: www.blablacar.pl