02.11 2018

Nationale-Nederlanden po raz kolejny zostało partnerem Movember Polska. W listopadzie będzie to już 5 edycja akcji w Polsce, gdzie symbolem są wąsy. Zadaniem akcji jest wywołanie dyskusji na temat profilaktyki nowotworowej u mężczyzn. Dzięki wsparciu ubezpieczyciela będą realizowane bezpłatne badania USG jąder oraz badania PSA (tzw. markera nowotworowego prostaty). Badania odbędą się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Gdyni.

 

Akcja Movember ma ośmielać mężczyzn

 

Na temat akcji wypowiedziała się Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale Nederlanden:

 

„Kolejny raz listopad upłynie nam pod hasłem „Movember”. Zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych i prowadzenia zdrowego stylu. Zauważamy, że choć świadomość Polaków w tym zakresie rośnie, to jednak częściej wśród kobiet. Akcja Movember ma ośmielać mężczyzn do rozmów na temat swojego stanu zdrowia oraz regularnych badań”

 

Jakub Kajdaniu z Fundacji Kapitan Światełko powiedział:

 

„Dajemy mężczyznom możliwość udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych USG. Jest to jednak rodzaj badania adresowany przede wszystkim do mężczyzn przed czterdziestką. W związku z tym, że zgłaszało się do nas również wielu panów po czterdziestym roku życia, postanowiliśmy zacząć realizować badania również dla nich. W tym roku na naszych spotkaniach będzie można również przebadać się pod kątem zmian w prostacie poprzez szybkie badanie krwi, którego wyniki dostępne są w kilka minut”.

 

Źródło: Nationale-Nederlanden