Logo Uniqa

16.11 2018

Za pośrednictwem strony www.uniqa.pl  można już kupić ubezpieczenie komunikacyjne. Cały proces sprzedaży polisy i jego wygląd są zbliżone do wcześniejszych kalkulatorów ubezpieczenia podróży zagranicznej Radość Odkrywania oraz polisy mieszkaniowej Twój Dom Plus.

 

Na temat kanału sprzedaży wypowiedział się Bartosz Słupski, dyrektor Departamentu Sprzedaży:

 

„Kanał sprzedaży za pośrednictwem internetu, telefonu, a coraz częściej urządzeń mobilnych powoli staje się ważnym kanałem dotarcia do klientów. Do tej pory większość ubezpieczycieli traktowało je  jako uzupełnienie, starając się realizować modne strategie multikanałowości. Od mniej więcej dwóch lat widać, że wiele towarzystw zbroi się w narzędzia umożliwiające szybki i intuicyjny zakup ubezpieczenia przez internet. Oczekują coraz szybszych wzrostów w tym obszarze, wynikających z bardzo szybko zmieniających się przyzwyczajeń klientów, preferujących wygodny zakup produktu lub usługi przez internet”

 

Polisa przez www

 

Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci mogą kupić ubezpieczenie OC i OC/AC przez stronę www UNIQA. Cały proces został przygotowany w technologii RWD, co oznacza, że wygląd zostaje dostosowany do urządzenia, z którego w danym momencie korzysta klient.

 

Bartek Słupski zaznacza również:

 

„W jednym miejscu klient może dokonać zakupu wszystkich potrzebnych mu ubezpieczeń w prosty i szybki sposób. Aby poznać cenę ubezpieczenia, klienci podają jedynie dane ubezpieczanego pojazdu wraz z danymi jego właścicieli. Klienci mogą również wpisać tylko podstawowe dane pojazdu, żeby poznać wstępną cenę polisy. Wszystko to w 30 sekund. Poza tym mogą skorzystać ze specjalnych kodów promocyjnych, czy możliwości dokończenia procesu sprzedaży w późniejszym terminie bez konieczności ponownego podawania danych, które wpisał wcześniej”

 

Wiadomo również, że proces sprzedażowy będzie cały czas rozwijany i pojawić się mają nowe funkcjonalności. Pojawić się ma m.in. skaner kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego na urządzeniach mobilnych. Na stronie uniqa.pl pojawi się również prosty wniosek graficzny, który w prosty sposób przeprowadzi klienta przez proces podawania danych pojazdu, co pomoże w przedstawieniu wstępnej oferty cenowej.

 

Źródło: prnews, UNIQA

Tagi: , ,