06.12 2018

PLL LOT wybrał ofertę złożoną przez PZU i Chubb European Group Limited Sp. z o.o – globalnego dostawcę tego typu rozwiązań i ubezpieczeń turystycznych dla linii lotniczych. We wrześniu ubiegłego roku PLL LOT ogłosił postępowanie przetargowe na wybór ubezpieczyciela, który obsługiwałby sprzedaż ubezpieczeń turystycznych, jakie będą oferowane wraz z biletem lotniczym. 

 

Kompleksowa ochrona w podróży

 

Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU odpowiedzialna za strategiczne programy partnerskie wyjaśnia: „Dzięki ofercie PZU Pomoc w Podróży LOT klienci narodowego przewoźnika zyskują kompleksową ochronę podróży, a PZU będzie im mogło pomóc, jeśli znajdą się w trudnej sytuacji w podroży”.

 

Trzy warianty w ramach ubezpieczenia

 

Warianty można wybrać w zależności od potrzeb. Zakres ochrony w zależności od wybranej opcji obejmuje m.in.: zwrot kosztów biletu lotniczego, pokrycie wydatków medycznych i opłat za transport w nagłych przypadkach lub ochroni bagaż i rzeczy osobiste. Zakup ubezpieczenia odbywa się za pośrednictwem systemu Amadeus, za który odpowiada Chubb. Po wyborze kierunku podróży, liczby dni oraz liczby podróżujących osób, klient otrzymuje propozycje trzech wariantów ubezpieczenia z wyliczoną już składką. Koszt polisy jest automatycznie doliczony do końcowej ceny biletu.

 

Oferta w przyszłości będzie rozszerzona na rynki zagraniczne

 

W chwili obecnej PZU Pomoc w Podróży LOT jest dostępna tylko na polskim rynku. Jednak niedługi czas ubezpieczyciel rozszerzy ofertę na rynki zagraniczne. Jak przekonują przedstawiciel spółki nie wyklucza też, że w przyszłości podejmie współpracę z innymi przewoźnikami, niekoniecznie lotniczym.

 

Źródło: www.parkiet.com