03.10 2018

Już po raz czwarty do oferty studiów podyplomowych dołącza kierunek pod nazwą „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”. W IV edycji studiów na słuchaczy czeka rozbudowany program, dopasowany do nowych regulacji na rynku pośrednictwa finansowego – m.in. Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) oraz ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

 

Absolwenci wykształceni pod kierunkiem oczekiwań rynku ubezpieczeń

 

Od roku 2015 studia ukończyło 45 osób.Uczestnicy zajęć docenili pierwsze trzy edycje w związku z rzetelnym przygotowaniem pod względem biznesowym, dopasowanym do aktualnych potrzeb rynku. Wykłady i warsztaty prowadzą eksperci z instytucji rynku finansowego, oraz przedstawiciele zakładów ubezpieczeń.

 

Efektywne nauczanie czyli teoria w parze z praktyką

 

Opiekun merytoryczny kierunku i kierownik studiów podyplomowych dr hab. Teresa H. Bednarczyk, prof. nadzw. UMCS w Lublinie wyjaśnia: „Wszystkie edycje naszych studiów opierają się na idei efektywnego nauczania. Program obejmuje wykłady akademickie oraz praktyczne warsztaty oparte na doświadczeniu biznesowym. Ten kierunek pomaga słuchaczom umocnić swoją pozycję na rynku pracy, ułatwia założenie własnego biznesu i uzyskanie niezależności zawodowej – mówi opiekun merytoryczny kierunku i kierownik studiów podyplomowych”. W programie studiów znalazły się m.in. przedmioty: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątku rzeczowego, likwidacja szkód, marketing usług ubezpieczeniowych, pośrednictwo ubezpieczeniowe, nowoczesne techniki sprzedaży, etyka pracy z klientem.

 

Zmiany w programie podążają za zmianami na rynku ubezpieczeń – RODO i IDD pod lupa wykładowców

 

W IV edycji studiów na słuchaczy czeka rozbudowany program, dopasowany do nowych regulacji na rynku pośrednictwa finansowego – m.in. Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) oraz ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD). Tomasz Chwiejczak, prezes zarządu Open Brokers: „ Zmiany, które objęły rynek ubezpieczeń w 2018 r., są dodatkową motywacją do poszukiwania aktualnej, rzetelnej wiedzy o tej branży. Studia podyplomowe pozwolą na nowo odnaleźć się w biznesie osobom z doświadczeniem, a startującym w tej branży dadzą pewny start w przyszłość. Dziś coraz ważniejsze stają się standardy obsługi klientów, a do ich utrzymania niezbędna jest rzetelna wiedza. Nasze studia są optymalną formą doskonalenia swojego warsztatu pracy”.

 

Źródło: www.odkrywamyubezpieczenia.pl