14.03 2019

Od kilku tygodni istnieje możliwość płatności w ratach za polisy komunikacyjne. Decydując się na zakup polisy, w której płatność za jednorazową składkę rozłożona jest na 12 miesięcznych rat, klient zyskuje pełną ochronę ubezpieczeniową przez okres obowiązywania umowy.

 

Decyzja kredytowania polisy w ciągu 5 sekund!

 

Zawarcie polisy z płatnością rozbitą na raty, dzięki pełnej integracji w systemie sprzedażowym TUZ TUW, przebiega w prosty sposób. Przy asyście agenta klient podpisuje wniosek umowy kredytowej jednego z kilku banków dostępnych na zintegrowanej platformie. Cały proces – łącznie z przedstawieniem warunków – zajmuje kilka minut, decyzja kredytowa zapada w ok. 5 sekund, a klient nie musi podpisywać żadnych dokumentów. Akceptacje umów i wniosków realizowane są dzięki kodom SMS.

 

Ochrona ubezpieczeniowa nawet w przypadku opóźnianej opłaty

 

Decydując się na zakup polisy, w której płatność za jednorazową składkę rozłożona jest na 12 miesięcznych rat, klient zyskuje pełną ochronę ubezpieczeniową przez okres obowiązywania umowy, nawet w przypadku opóźnienia w płatności. Nowe rozwiązanie jest korzystne także dla agenta, który jednocześnie sprzedaje polisę jednorazową z opłaconą z góry składką. Oznacza to pełną ochronę, prowizję z góry za całą składkę oraz brak windykacji. Dodatkowo, bank co miesiąc poinformuje klienta o zbliżającej się płatności SMS-em oraz e-mailem.

 

Źródło: www.pap.pl

 

  • Krzysztof Sobota

    Płatność ratalna to obecnie żadna nowość, w czasach, gdzie ubezpieczenia będzie można kupić przez np. aplikacje.