10.01 2019

Pracownicy sektora edukacji są na trzecim miejscu pod względem zapadalności na choroby zawodowe – zauważają eksperci z Saltus Ubezpieczenia. Placówki edukacyjne i jednostki naukowe dołączyły do grona zainteresowanych zakupem polis zdrowotnych.

 

Ubezpieczenia zdrowotne: Widać zdecydowany wzrost liczby zapytań o oferty ze strony jednostek naukowych

 

Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia wyjaśnia: „Początek tego trendu zauważyliśmy już jakiś czas temu, ale dopiero w 2018 r. nastąpił zdecydowany wzrost liczby zapytań o możliwość zakupu ubezpieczenia ze strony jednostek naukowych. W ostatnim półroczu zauważyliśmy 28% wzrost zainteresowania polisami ze strony szkół, przedszkoli czy instytutów naukowych w porównaniu do pierwszych miesięcy minionego roku. Benefit w postaci dostępu do prywatnych świadczeń medycznych jest jednym z elementów budowania wizerunku przyjaznego pracodawcy”.

 

Nauczyciele coraz częściej kupują ubezpieczenia zdrowotne

 

Głos jest w pracy nauczycieli najważniejszym narzędziem pracy, który z kolei dla uczniów jest środkiem dydaktycznym. Odpowiednie użycie głosu ma ogromne znaczenie w procesie uczenia się. W związku z długotrwałą emisją głosu, pracownicy placówek edukacyjnych często cierpią na przewlekłe choroby narządu głosu. Jak wynika z Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych, to schorzenie plasuje się na trzecim miejscu pod względem najczęściej występujących chorób zawodowych w Polsce w 2017 roku*. Ogólnie zaś osoby zatrudnione w sektorze edukacji są trzecią grupą o najwyższym współczynniku zapadalności na choroby zawodowe w Polsce.

 

*Beata Świątkowska, Wojciech Hanke, N. Szeszenia-Dąbrowska, Choroby zawodowe w Polsce w 2017 r., Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Centralny Rejestr Chorób Zawodowych, Łódź 2018.

 

Źródło: www.saltus.pl www.gu.com.pl