11.01 2019

Od dnia 9 stycznia w Towarzystwach Proama i Generali klienci otrzymają oferty ubezpieczenia turystycznego i rolnego już po wprowadzonych zmianach. Zmianom uległy nie tylko zakresy ochrony, zmienione zostały również wysokości sum ubezpieczenia. Jakie jeszcze inne modyfikacje wprowadzono?  

 

Jakie zmiany?

 

Podstawowy zakres ubezpieczenia podróży zagranicznych w Generali i w Proama został rozszerzony o zaostrzenie chorób przewlekłych, z limitem 15% sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia (KL). Jeżeli klient chce rozszerzyć ochronę do 100% sumy ubezpieczenia dla KL będących efektem zaostrzenia chorób przewlekłych, może to nadal zrobić, opłacając dodatkową składkę.

 

Specjalne, dodatkowe usługi dla narciarzy

 

Ubezpieczenie turystyczne Generali obejmuje specjalne usługi assistance dla narciarzy – pakiet exclusive. Osoby, które wybierają się narty w ramach ubezpieczenia mogą otrzymać zwrot kosztów – do maksymalnie 800 zł – za niewykorzystany karnet na wyciąg narciarski, jeśli z przyczyn zdrowotnych nie będą mogli go wykorzystać. Ponadto otrzymają również odszkodowanie, w wysokości do 700 zł, w jeśli okaże się, że  trasy zjazdowe zostały zamknięte  z powodu złych warunków pogodowych, które uniemożliwiają zjazdy. Oprócz tego istnieje tez możliwość uzyskania zwrotu kosztów za wypożyczenia sprzętu narciarskiego, którego nie użyliśmy z powodu wystąpienia nagłej choroby lub wypadku. W tym przypadku  maksymalna kwota zwrotu to 700 zł. Assistance dla narciarzy (pakiet exclusive) obejmuje także zejście lawiny. Klienci, którzy doświadczą takiej sytuacji, otrzymają alternatywne zakwaterowanie, kosztujące do  250 zł za dzień.

 

Zmiany dotyczące sum ubezpieczeń

 

W ubezpieczeniu dla firm klienci Generali i Proama mają możliwość wyboru sumy ubezpieczenia aż do 2 mln zł w klauzulach: Pracodawcy, Zatrucia i zakażenia, OC Farmaceuty, OC za szkody w środowisku. W ubezpieczeniu rolnym obniżono minimalną sumę ubezpieczenia dla budynku mieszkalnego, która wyniesie 30% sugerowanej wartości tego budynku. Do tej pory było to 50%. Modyfikacji uległy również reguły underwritingowe dla budynków gospodarczych. Akceptacja centrali dla budynku gospodarczego wymagana będzie od sumy ubezpieczenia 400 tys. zł. Dotychczas była dwukrotnie niższa.

 

 

Źródło: www.generali.pl