23.11 2018

Dalekie wyjazdy zagraniczne nie należą już do rzadkości. Polacy zamiast kurortów w Hiszpanii czy Chorwacji, wybierają dalsze, coraz bardziej egzotyczne kierunki, które najchętniej odwiedzamy pod koniec roku. Eksperci przypominają, że w przeciwieństwie do europejskich destynacji, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie działa już w takich miejscach jak Tajlandia, czy Meksyk.

 

 

Podczas egzotycznej wyprawy mogą się przydarzyć nieprzewidziane sytuacje a ich koszt może być ogromny

 

Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance: „W ostatnim kwartale roku linie lotnicze oferują wiele atrakcyjnych promocji, dlatego jest to doskonała okazja, aby zaplanować sobie daleki wyjazd. Przed podróżującymi stają też wyzwania, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas pobytu często w egzotycznym miejscu. Lecąc do Azji, warto się zaszczepić między innymi przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu. Należy również pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni nam ochronę oraz spokój w razie problemów. Decydując się na zakup ubezpieczenia na dalekie destylacje, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawową zasadą wyboru polisy jest właściwe określenie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Warto pamiętać, że najtańsza polisa może mieć niewystarczającą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia”.

 

Mondial Assistance: „Im dalszy wyjazd, tym suma ubezpieczenia powinna być wyższa

 

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne, koniecznie zwracamy uwagę na sumę ubezpieczenia jak eksperci ubezpieczeniowi potwierdzają zasadę, że im dalszy wyjazd, tym suma ubezpieczenia powinna być wyższa. Egzotyczne miejsca bowiem t nie tylko plaża i palmy. Liczba zagrożeń jest bowiem bardzo długa. „Trzeba mieć świadomość, że transport air-ambulansem to drogi, skomplikowany i często niezbędny serwis medyczny, bez którego osoby chorej nie da się przetransportować do kraju. Jego koszt np. z USA to około 250-300 tys. zł, z Azji około 250 tysięcy. Dlatego tak ważne jest, aby podczas podejmowania decyzji o dalekiej podróży zdecydować się na wybranie polisy z najwyższymi sumami na koszty leczenia oraz assistance. Warto wspomnieć, że dostęp do serwisów medycznych np. w Tajlandii czy Indonezji jest szeroki, a jakość usług na wysokim poziomie, jednak koszy podstawowej wizyty ambulatoryjnej i leków będą wynosiły 100-200 euro – podkreśla ekspert”.

 

Choroby przewlekłe pod lupą ubezpieczycieli

 

Wykupując ubezpieczenie należy zgłosić przed podpisaniem umowy, na jakie, ewentualnie choroby przewlekłe cierpimy. Wówczas polisa zostanie tak skonstruowana, że chronieni będziemy również w sytuacji, gdy nasz stan zdrowia pogorszy się wskutek choroby przewlekłej. Ponadto należy zwrócić uwagę na inne ważne kwestie: „Podczas zakupu polisy należy pamiętać, że innej polisy potrzebuje rodzina z dziećmi, innej samodzielnie podróżujący lub osoba uprawiająca sporty ekstremalne. Świadomość tego, co zawiera polisa, jest szczególnie ważna w razie problemów ze zdrowiem – podkreśla Piotr Ruszowski”.
Źródło: www.mondial-assistance.pl