10.12 2018

Młodzi kierowcy są sprawcami co piątego wypadku w Polsce – donosi agencja informacyjna Newseria Biznes, na podstawie policyjnych statystyk. Mając na uwadze tego rodzaju ryzyko, ubezpieczenie autocasco dla młodych kierowców jest zazwyczaj drogie. Co młodzi zatem mogą zrobić, by nie płacić tak wysokich sum za ochronę?  

 

Młodzi płacą wysokie składki za brak doświadczenia

 

Z danych policji wynika, że młodzi kierowcy są sprawcami co piątego wypadku na polskich drogach. W ubiegłym roku doszło do ponad 32 tys. wypadków drogowych, których sprawcami w blisko 90 proc. byli kierowcy. Liczba śmiertelnych ofiar tego rodzaju kolizji plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w europejskich rankingach bezpieczeństwa na drogach, gorzej sytuacja przedstawia się jedynie w Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Najczęściej przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i brawura, a także jazda na „podwójnym gazie”. Nie należy jednak generalizować i „wsadzać do jednego worka” wszystkich młodych kierowców.

 

Największą grupę sprawców oraz ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Unii Europejskiej stanowili młodzi kierowcy

 

Zakres ubezpieczenia OC każdy zakład ubezpieczeń oferuje taki sam. Inaczej jest w przypadku ochrony Autocasco. Do młodych kierowców ubezpieczyciele podchodzą z rezerwą mając na uwadze ich małe doświadczenie w kierowaniu. To bowiem prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Z czasem, kiedy historia ubezpieczenia zacznie się wydłużać i nie będzie w niej szkód, towarzystwa „przekonają się” o naszych umiejętnościach, a  składki pójdą w dół.

 

Jednym ze sposób na uniknięcie płacenia wysokich składek jest rejestracja samochód na kogoś kto ma większe doświadczenie w prowadzeniu samochodem. Lepszym jednak rozwiązaniem jest zarejestrowanie pojazdu i wykupienie polisy na dwóch właścicieli. W praktyce będzie to zsumowanie zwyżki dziecka ze zniżkami na przykład rodzica. Można również korzystać z różnego rodzaju promocji, zniżek zawiązanych zazwyczaj z programem lojalnościowym. Jednak na to potrzeba trochę więcej czasu.

 

Źródło: www.infor.pl