kierowca samochodu

18.03 2019

Dodatkowe ubezpieczenie assistance na wypadek awarii to taki rodzaj ochrony, który zapewnia nie tylko pomoc w przypadku kolizji lub wypadku, ale również wtedy, gdy samochód ulegnie awarii w postaci rozładowanego akumulatora czy braku benzyny. W zależności od wybranej opcji – usługa zawiera różnego rodzaje opcje ochrony, która „działa” w różnych awaryjnych sytuacjach.

 

Assistance to jedno z tych ubezpieczeń, które naprawdę może się przydać

 

Większość osób posiadających samochód posiada przynajmniej podstawowy pakiet usług assistance. Usługa ta stanowi zazwyczaj część ubezpieczenia OC. Warto o tym pamiętać i korzystać, ale pomyśl, czy nie warto rozszerzyć ochrony.

 

Ubezpieczenie assistance co powinno zawierać?

 

Ochrona może zawierać m.in. opcje typu: holowanie, dowóz paliwa, drobne naprawy na miejscu, a nawet auto zastępcze. Zakres usług dodatkowych może być bardzo szeroki i zależy od oferty firmy ubezpieczeniowej.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

 

To zależy od tego jak eksploatujemy nasz samochód. Są tacy, dla których samochód jest narzędziem pracy, a bywa również i tak, że auto potrzebujemy zazwyczaj w weekend przy okazji większych zakupów. Przy wyborze ochrony assistance należy określić nasze potrzeby i zgodnie z nimi dobrać zakres ochrony. W warunkach umowy (OWU) znajdują się zapisy określające rodzaj i zakres ochrony jaka daje nam ubezpieczyciel. Eksperci podkreślają, że szczególną uwagę należy zwróć na to, do jakiego limitu kilometrów działa twój bezpłatny assistance, i odwrotnie – od jakiego limitu kilometrów obejmuje cię ubezpieczenie.

 

Ile to kosztuje?

 

Cena ochrony jest uzależniona o opcji i zakresu ochrony. Wartość polisy zależy też od m.in.: rocznika samochodu, limitu kilometrów, zakresu ochrony czy wyboru dodatkowych opcji. Koszty ubezpieczenia assistance na wypadek awarii są jednak relatywnie niewielkie w porównaniu z wydatkami, jakie mogą spotkać właścicieli samochodów podczas awarii auta, wypadku, czy kolizji.

 

Źródło: www.piu.org.pl

  • Krzysztof Sobota

    Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać Assistance. Co ciekawe te usługi ciągle się rozwijają w każdej dziedzinie życia.

  • Gość

    Bez assistance raczej nie wyobrażam sobie choćby krótkiego wypadu za miasto.