27.09 2017

Eksperci  rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważyli, że dostęp do lekarza na terenie kraju jest szczególnie istotny w przypadku zawodów mobilnych. Dotyczy to zwłaszcza kierowców i przedstawicieli handlowych, którzy znajdują się na liście zawodów deficytowych.

 

Ubezpieczenie zdrowotne kartą przetargową dla nowych pracowników

 

Badania na temat zadowolenia polskich pracowników z warunków pracy oraz oczekiwań wobec pracodawcy, wskazują na ważną rolę dostępu do prywatnych przychodni w procesie rekrutacji pracowników. Przykładem zawodów, gdzie posiadanie dostępu do prywatnej opieki lekarskiej zdecydowanie zwiększa komfort pracy, są grupy zawodowe o wysokim stopniu mobilności, czyli profesjonalni kierowcy i przedstawiciele handlowi, nieustannie podróżujący po kraju.

 

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne oferują dostęp do placówek medycznych zlokalizowanych w całej Polsce

 

Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia tłumaczy:„Grupowe ubezpieczenia zdrowotne oferują dostęp do placówek medycznych zlokalizowanych w całej Polsce. Dotyczy to nie tylko aglomeracji miejskich, ale także mniejszych miejscowości i miasteczek. Dzięki współpracy z ogólnopolskimi i regionalnymi sieciami przychodni, mają zapewnioną taką samą pomoc niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jest to ważna korzyść podkreślana przez współpracujące z nami firmy”.

 

Pomocnym elementem ubezpieczenia jest  scentralizowana rejestracja wizyt i badań

 

Dzięki niej klient nie musi samodzielnie szukać najbliższej placówki medycznej. Wystarczy, że zadzwoni do centrum umawiania wizyt ubezpieczyciela, a konsultant go dalej pokieruje, zaproponuje najbliższy możliwy termin wizyty oraz doradzi w wyborze przychodni. Niektóre towarzystwa oferują również dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której nie tylko można zamówić wizytę, ale również sprawdzić listę najbliższych poradni oraz dowiedzieć się, jak najszybciej do nich dotrzeć.

 

Kierowcy samochodów ciężarowych i przedstawiciele handlowi znajdują się na liście 23 zawodów deficytowych. Tak  wskazuje raportu: „Barometr zawodów 2017”. Zdaniem Saltus Ubezpieczenia fakt ten powinien mobilizować pracodawców do poświęcenia jeszcze większej uwagi kreowaniu przyjaznych warunków pracy.

 

 

Źródło: www.brandscope.pl  www.gu.com.pl  www.saltus.pl